$119 Cebinizde Kalsın!

Eğer Windows kullanıcısıysanız ve işletim sisteminizi hala Windows 10’a yükseltmediyseniz, 29 Temmuz 2016’dan itibaren Windows 10’a geçmek için $199 ödemeniz gerekecek.

Microsoft bir süredir Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarını, işletim sistemlerini 10’a yükseltmeye zorluyordu. Şirket yetkililerin açıklamalarına göre, kullanıcılara işletim sistemlerini ücretsiz olarak yükseltmek için verilen bir yıla yakın süre bittiğinde, herhangi bir süre uzatma söz konusu olmayacak. Microsoft çalışanı Yusuf Mehdi’nin açıklamaları şöyle;

“Windows 10’a bedava yükseltme olanağı Windows için bir ilk, kullanıcılarımızın her zamankinden daha hızlı güncelleme yapabilmelerini hedefledik. Fakat zaman tükeniyor. Ücretsiz güncelleme fırsatı 29 Temmuz’da bitiyor ve biz kullanıcılarımızın bu fırsatı kaçırmadığından emin olmak istiyoruz. 29 Temmuz sonrası alacağınız yeni cihazlarda Windows 10 gelebilir veya siz $119 ödeyerek Windows 10 Home alabilirsiniz.”

Windows 10’a ücretsiz geçme fırsatından hala faydalanabilirsiniz ve işletim sisteminizin en güncel haline sahip olabilirsiniz fakat çok az zamanınız kaldı.

Windows 10’un satın alma fiyatından daha çok dikkat çeken konu ise uzmanların ve eleştirmenlerin gelecekte Windows 10 için çıkacak güncellemelerin ücretli olup olmayacağı tartışması. Microsoft’un pazarlama yöneticisi Roper Bryan’ın bir YouTube videosunda yaptığı açıklama şöyle;

“Eğer işletim sisteminizi bugün yükseltirseniz, tonlarca müthiş şeyle karşılaşacaksınız ve sonrasında gelecek bütün güncellemelere ücretsiz ulaşabileceksiniz; mesela yakında yayımlanacak Anniversary güncellemesi gibi.”

Bunun anlamı, 29 Temmuz’a kadar işletim sisteminizi güncellerseniz sadece $119 dolar kâr etmiş olmayacaksınız, aynı zamanda ilerde gelecek bütün güncellemeleri de ücretsiz indirebileceksiniz.

Unutmayın; bugünden itibaren sadece 2 gününüz kaldı!

Kaynak: hackread.com