Windows 10 Güncellemesinde Sorunlar Bitmiyor

Yakın zamanda Windows 10 güncellemesinin web kameraları üzerinde olumsuz etkisi olduğu konusunda haberler yayınlandıktan kısa süre sonra, başka bir problemde USB bağlantıyla kullanılabilen Amazon Kindle marka e-okuyucu ile ilgili çıktı.

Windows 10’nun meşhur yıldönümü güncellemesi özellikle web kameralarında sorun yaratmasından ötürü birçok eleştiri almıştı. Şimdi ise bu güncellemenin daha fazla soruna yol açtığı gözlemlendi.

Windows 10 güncellemesinden nasibini alan son cihazlar Kindle’ın e-okuyucuları olan Paperwhite ve Voyager cihazları. Bahsi geçen cihazları USB ile bilgisayara bağladığınızda çoğu bilgisayar kitleniyor ve mavi ekran hatası veriyor.

Guardian’ın raporlarına göre Microsoft bu sorunu düzeltmeye çalışıyor, fakat henüz sorunun neden dolayı kaynaklandığı açıklanmadı.

Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamada, Microsoft sorunun farkında olduğunu belirtti ve sadece az sayıda Voyager ve Paperwhite e-okuyucunun Windows 10’a takıldığında sorun çıkardığını açıkladı.

e-reader-Kindle

Henüz bilgisayarları kilitleyen bu cihazlarla ilgili sorunun bir çözümü bulunmuyor. Fakat bazı kullanıcılardan gelen yorumlara göre, Kindle cihazı bağladıktan sonra bilgisayar kendini baştan başlatırsa, bilgisayar tekrar açıldığında Kindle cihazlarını düzgün bir şekilde kullanabiliyorlar. Fakat kullanıcılar Kindle cihazlarını bilgisayara her bağlayışlarında bilgisayarlarının donması ve kapanması sonunu yaşamak istemiyorlar.

Windows 10 yıldönümü güncellemesi yayımlandığından beri yaşattığı donanımsal sıkıntılarla gündemdeydi. Başka sorunların çıkıp çıkmayacağı ise hala meçhul.

Kaynak: hackread.com