Amerika FBI ve CIA’in Yöneticilerini Hackleyen İki Kişiyi Yakaladı

ABD yetkilileri Kuzey Carolina’da yakaladıkları iki adamın, son zamanlarda ismi duyulmuş “Crackas With Attitute” lakaplı hacker grubunun parçası olduğunu iddia ediyor.

Crackas With Attitude, CIA, FBI, Beyaz Saray, İçişleri Bakanlığı Güvenlik Departmanı ve diğer başka Amerikan federal kurumlardaki üst düzey çalışanların kişisel e-posta adreslerini hedef alan bir hacker grubu.

Adalet Bakanlığı yaptığı açıklamada, internette “INCURSIO” adıyla bilinen Andrew Otto Boggs (22) ve internette “D3F4ULT” adıyla bilinen Justin Gray Liverman (24), Perşembe günü bilgisayar korsanlığından yakalandılar.

Aynı grubun bir parçası olduğundan şüphelenilen 16 yaşındaki bir başka genç FBI ve İngiliz polisi tarafından Şubat ayında tutuklanmıştı.

Mahkeme hacklenen kurbanların isimlerini açıklamadı, fakat grubun kendi açıkladıkları bazı veriler var.

• CIA yöneticisi John Brennan’ın AOL e-postası hacklendi ve kişisel bilgileri yayımlandı.

• ABD Ajan Şefi James Clapper’ın kişisel e-postası ve telefon hesapları hacklendi.

• FBI Direktör Yardımcısı Mark Giuliano’nın AOL e-postası hacklendi.

Hack grubu aynı zamanda 31,000 devlet ajanının kişisel bilgilerini sızdırdı. Bu dev rakamın içinde 20,000 FBI ajanı, 9,000 İç İşleri Güvenlik Departmanı (DHS) ve bazı DoJ çalışanları bulunuyor.

FBI yetkililerine göre, Ekim 2015 - Şubat 2016 arasında bahsi geçen hack grubu kurbanlarının kişisel bilgilerini ele geçirmek için sosyal mühendislikten yararlanmış.

Boggs ve Liverman gelecek hafta Doğu Virginia’ya iade edilecek. Doğu Virginia bölgesi aylardır Crackas With Attitude grubuna karşı davada kullanılacak deliller topluyor.

Kaynak: thehackernews.com