Siber Güvenlik Eğitimi Sunan Okul

Michigan’ın Pinckney bölgesinde bulunan Pinckney Okulları ülkenin siber savunma eğitim programını oluşturan ilk okul olarak kayıtlara geçti.

Pinckney’in Siber Eğitim Enstitüsü 7 Aralık’ta açıldı. Bu enstitü lise ve üniversite öğrencilerine eğitim vereceği gibi aynı zamanda teknik profesyoneller içinde eğitim verebiliyor. Eğitim sonunda bütün başarılı olan öğrenciler sertifikasyonla ödüllendiriliyor.

MEDC’nin CEO’su Steve Arwood konu hakkında şu sözleri söyledi:

Pinckney Siber Eğitim Enstitüsü’nün gelişimi vatandaşlarımızı siber güvenlik konusunda eğitmek için oldukça faydalı olacaktır. Aynı zamanda bu eğitimler sayesinde vatandaşlarımızı olduğu gibi, altyapımızı ve ekonomimizi de siber saldırılara karşı daha etkili savunabiliriz. Akıllı telefonlar ve otomatikleştirilmiş araçlarla çevrili günümüz dünyasında insanlar teknolojik aletlere giderek daha çok güvenmeye başlıyor. İşte bu sebepten dolayı vatandaşlarımızı bilinçlendirmeli ve siber saldırılara karşı koyabilecek yetenek ve becerileri geliştirmeliyiz.

Enstitü Michigan Cyber Range ile birlikte görev alacak. Michigan Cyber Range kar amacı gütmeyen, güvenlik yazılımları ve profesyonellere siber savunma eğitimleri sağlayan bir kuruluştur.

Enstitüye kayıt olan öğrenciler ve profesyoneller siber güvenlik dersleri alabilir, siber güvenlik egzersizleri yapabilir ve devlet onaylı sertifikalar kazanabilirler. Michigan Cyber Range öğrencilerine 22 adet profesyonel sertifikasyon sunarken, yeni kurulan enstitü bir lisede bulunan ilk siber eğitim merkezi olup, öğrencilere üniversite kredisi kazanmaları ve erken staj fırsatları ele geçirme konusunda yardımcı oluyor. Arwood’un sözleri şöyle devam ediyor:

Kalifiye siber güvenlik uzmanları, teknoloji sektöründe en çok aranan insanlar arasında. Özel sektörlerden askeriyeye, hatta her düzeydeki devlet kurumlarından sertifikalı adaylara çok talep oluyor. Dolayısıyla Pinckey okullarında sunulan bu fırsat herkes için çok faydalı olacaktır.