Binlerce Dark Web Sitesi Hacklendi

Anonymous grubu 10.000’den fazla Dark Web sitesini hackledi ve kullanıcı veri tabanlarını sızdırdı.

Dark Web şu anda çok zor zamanlar yaşıyor.

Sadece iki gün önce Anonymous isimli hacker grubu Freedom Hosting II sunucularına girdi ve 10.000’den fazla tor tabanlı .onion web sitesini ele geçirdi. Yaptıkları açıklama ise şöyle:

Merhaba Freedom Hosting II, hacklendiniz.

Freedom Hosting II sadece Tor tarayıcı ile ulaşılabilen Dark Web’teki web sitelerinin yüzde 15 ile 20si kadarını bünyesinde barındıran bir hosting servisi.

Veri tabanını ele geçiren Anonymous grubu, ele geçirilen verilerin Freedom Hosting II’ye geri verilmesi için 0.1 Bitcoin (100 dolar civarı) fidye talep ettiler.

‘Have I Been Pwned’ kullanıcısı tarafından atılan tweete göre Freedom Hosting II’den çalınan veri tabanı Tor ağı üzerinde bulunan bir sitede paylaşılmış. Paylaşılan veriler yaklaşık 381.000 kullanıcının e-posta ayrıntılarını içeriyor.

image1

Anonymous grubunun açıklamasına göre Freedom Hosting II’de barındırılan dosyaların %50si çocuk istismarıyla ilgili. Bu içerikleri barındıran yasadışı web siteleri Freedom Hosting II hizmeti her web sitesine yalnızca 256 MB alan veriyor olsa bile bundan kat kat fazla boyutta veri barındırıyor.

Dark Web’te bulunan sitelerin haricinde ele geçirilen veri tabanı ücretsiz içerik yöneticileri olan WordPress ve PHPBB gibi hizmetlerin de yedeklerini içeriyor.

Motherboard’ın Anonymousla yaptığı görüşmede Anonymous Freedom Hosting hizmetine daha önce saldırmadığını ve hizmetini devre dışı bırakmak gibi bir amacı olmadığı belirtti. Ancak iddia edildiğine göre bu hizmetin barındırdığı büyük boyutlardaki verilerin çoğu çocuk istismarı ile ilgili olduğu için Anonymous buraya saldırmaya ve hizmeti devre dışı bırakmaya karar vermiş. Anonymous 74 GB dosya ve 2.3 GB boyutunda kullanıcı veri tabanı indirdiğini iddia ediyor.

FBI’ın Dark Web’te yaygınca bulunan istismar sitelerini bir süredir araştırdığını ve bu konu hakkında yapılması gerekeni yapacaklarını bilmek okuyucularımızı bir nebze rahatlatacaktır. Anonymous tarafından ele geçirildiği iddia edilen veriler hala gerekli birimler tarafından inceleniyor.

Kaynak: thehackernews.com