Donald Trump’ın Web Sitesi Hacklendi

Kendisini “Pro_Mast3r” olarak adlandıran Iraklı bir siber suçlu Donald Trump’ın başkanlık kampanyası için kullandığı web sitesine saldırdı.

Hedeflenen sunucunun (secure2.donaldjtrump.com) saldırıya uğradığı Pazar akşamı Ars Technica tarafından fark edildi. Ars Technica sunucunun ana sayfasında Irak’lı defacer (web sitelerinin herhangi bir yerine imza bırakılıp çıkılan bir saldırı türü) tarafından bırakılan mesajı bulduğunda saldırı gerçekleştirildiği anlaşıldı.

Iraklı defacer tarafından bırakılan mesajın amacı belliydi çünkü Irak Amerika Birleşik Devletlerine girmekten men edilen yedi ülke arasındaydı. Bırakılan mesaj ise şöyle:

Hacked By Pro_Mast3r ~
Attacker Gov
Nothing Is Impossible
Peace From Iraq.

defacer-message

Ars Technica hedeflenen sayfanın Cloudflare ve CMS kullandığını belirtti. Aynı zamanda Firefox ve Chrome kullanıcılarına sayfanın güvenli olmadığını söyleyen mesajlar gösterdiği de açıklandı.

Bu konu hakkında haberlerin yayınladığı sırada hedeflenen sunucu çevrimdışı görünüyordu. Fakat bu ilk değil. Daha önce de Donald Trump’a ait web siteleri saldırıya uğramıştı.

Mesela Donald Trump’ın otelleri son birkaç yılda oteldeki konukların kişisel ve finansal bilgilerinin çalındığı bir saldırıya uğramıştı. Daha sonra Müslüman karşıtı konuşmaları sebebiyle Anonymous tarafından Trump’ın seçim kampanyası web sitesi kullanılamaz hale getirildi.