Unity 3D Forumları Hacklendi

Unity 3D forumları OurMine grubu tarafından hacklendi. Şimdiye kadar sızdırılan herhangi bir veri bulunamadı.

Kısa zaman önce OurMine grubu hakkında başka bir haber daha yazmıştık. Aktifliklerine bakılırsa gayet hızlı bir geri dönüş yaptılar. Grup bu kez Unity 3D forumlarını hedef aldı ve foruma bir mesaj bırakmayı başardı.

30 Nisan’da gerçekleşen bu saldırının Suudi Arabistan merkezli bir hack grubu olan OurMine tarafından yapıldığı biliyor çünkü saldırgan tarafından bırakılan not şu şekilde: “OurMine tarafından hacklendiniz! Güvenliğiniz çok az.”

ourmine-unity-3d

Unity 3D forumunun yöneticileri yaşanan saldırıyı doğruladı ve herhangi bir parolanın veya kullanıcı adının çalınmadığını belirttiler. Ayrıca yaptıkları açıklamada daha fazla güvenlik için çok yakın bir zamanda iki adımlı doğrulama özelliğinin forum kullanıcılarına sunulacağını eklediler. Bütün bunlara ek olarak yöneticiler foruma aygıt kimliği ve şifre politikası özelliklerini de eklemek istiyorlar. Unity 3D’den yapılan resmi açıklamaya göre:

30 Nisan’da resmi forumumuz zayıf parola rutinleri yüzünden siber saldırıya uğradı ve forum başarıyla ele geçirildi. Soruşturmamızın sonunda herhangi bir parola hırsızlığı yapılmadığını ve diğer Unity hizmetlerinin saldırıdan etkilenmediğini belirledik.

Unity çalışanlarından biri Reddit’te şu mesajı paylaştı:

Herkese merhaba, Unity çalışanlarından biri burada! Sizleri sadece takımımızın yaşanan saldırıyı düzeltmek için çalıştığını bildirmek istedim. Size en kısa sürede gelişmeleri yazacağız.

Saldırıdan sonra Unity 3D forumu düzeltmelerin yapılması için bir süre kullanım dışıydı fakat kısa sürede düzeltilmiş olarak tekrar kullanıma açıldı. Bütün Unity 3D forum kullanıcılarının önlem olarak parolalarını değiştirmelerini öneriyoruz.