WhatsApp Bir Süreliğine Hizmet Veremedi

3 Mayıs akşamında WhatsApp ile ilgili bir problem yaşadınız mı? Cevabınız evet ise merak etmeyin, yalnız değilsiniz.

Facebook’a ait popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp 3 Mayıs akşamında dünyanın birçok yerinde yaklaşık 2 saat boyunca hizmet veremedi.

Raporlara göre WhatsApp ile ilgili sorun 3 Mayıs Çarşamba günü saat 20:30 civarında başladı ve genel olarak İspanya, Hollanda, Brezilya, ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, İtalya ve Türkiye’de bulunan kullanıcıları etkiledi.

image1

Techradar’ın raporlarına göre WhatsApp sorunu çözmek için servis yedeklerini kullandı ve bu sayede tekrar hizmet vermeye başladı. WhatsApp sözcülerinden biri şu açıklamayı yaptı:

Bugün dünya genelinde birçok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp’ı birkaç saatliğine kullanamadı. Şimdi bu sorunu çözdüğümüzü belirtir ve hizmet aksaklığı için özür dileriz.

Her ne kadar sorunu çözmüş ve özür dilemiş olsalar da şirket hizmet kesintisine sebep olan şey hakkında bir açıklama yapmadı.

WhatsApp ile ilgili sorunların yaşandığı o birkaç saat içerisinde kullanıcıların yolladığı mesajlar ya yollandıktan çok sonra gidiyordu ya da bazı durumlarda hiç gitmiyordu. Bu problem hem Wi-Fi ile internete bağlanan cihazlarda hem de mobil veri kullanan cihazlarda yaşanıyordu.

tablo1

WhatsApp kullanıcılarının konu ile ilgili tepkilerini Twitter gönderilerinden görebilirsiniz.