Debenhams Flowers Hacklendi

İngiltere merkezli bir perakende devi olan Debenhams’ın, kendisine ait olan Flowers web sitesi ele geçirildi ve bunun sonucunda 26.000 müşterisinin kişisel ve finansal bilgileri çalındı.

Her şey Debenhams’ın müşterilerine, çiçek ve hediye tedarikçisi olan Ecomnova’nın 24 Şubat ve 11 Nisan’da siber saldırıya uğradığına dair e-posta yollamasıyla ortaya çıktı.

İlk e-postadan sonra müşterilere giden ikinci bilgilendirme e-postasında ise çalınan bilgiler ile ilgili bilgilendirme yapıldı. O e-postaya göre çalınan bilgiler, müşterilerin ödeme ayrıntılarını, kredi kartı bilgilerini, isimlerini, e-posta adreslerini ve şifrelerini içeriyor.

Debenhams yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

Siber saldırının gerçekleştiğini öğrendikten hemen sonra Ecomnova’yı Debenhams Flowers’ı bir sonraki duyuruya kadar askıya aldığımıza dair bilgilendirdik. Etkilenen müşterilerimize bizim attığımız adımlarla ve müşterilerimizin yapması gerektiği şeylerle ilgili bilgilendirme yaptık. Bu saldırıyı araştırmak ve etkilenen müşterilerimizden özür dilemek için Ecomnova ile birlikte çalışıyoruz.

image

Henüz saldırıyı kimin, neden gerçekleştirdiği bilinmese de yetkili kişiler konuyu derinlemesine araştırmaya devam ediyor.