Toyota’dan Uçan Araba Projesine Destek

Japon otomobil üreticisi Toyota, uçan otomobil geliştirmeye çalışan bir grup mühendise destek verdiğini açıkladı.

image1

Nikkei Asian Review raporlarına göre Toyota ve Toyota’nın grup şirketleri mühendislerin üzerinde çalıştığı uçan araba projesine destek vereceğini açıkladı. Kendi açıklamasına göre Toyota, Japonya’da faaliyet gösteren Cartivator grubuna 40 milyon yen (£274, 000) verecek.

Şimdiye kadar kitlesel fonlama ilke desteklenen Skydrive, drone teknolojisini kullanan üç tekerlekli bir araba. Ayrıca Skydrive, 2.9 m – 1.3 m ölçüleriyle dünyanın en küçük aracı olarak değerlendiriliyor. Zeminden 10 metre yüksekliğe kadar çıkabilen Skydrive’ın 100 km/saat gibi bir uçuş hızı olacağı öngörülüyor.

image2

Skydrive otomobilinin projesinde çalışan ve gönüllülerden oluşan 30 kişilik ekip, geliştirdikleri aracın prototipinin 2020’de Tokyo’nun ev sahipliği yapacağı Olimpiyatlarda olimpiyat alevini yakmak için kullanılabileceğini umuyor.

image3

Bilim kurgu filmlerinden aşina olduğumuz uçan arabalar birçok büyük ülkenin gerçeğe dönüştürmek için üzerinde çalıştığı bir teknoloji. Kim bilir belki bu yatırımlarla ve desteklerle çok yakın bir zamanda uçan arabalar görebiliriz.