Twitter Hizmet Dışı Kaldı

Yaşanan bu son kesinti ile birlikte Twitter bu ay içerisinde toplam 3 kere hizmet dışı kaldı.

Geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde Twitter bazı problemler yaşıyor. Raporlara göre Twitter ABD’de, İngiltere’de, İspanya’da, Hollanda’da, Japonya’da, İtalya’da, Fransa’da ve birkaç yerde daha hizmet veremedi. Siteye girmeye çalışan kullanıcılara “Teknik bir problem var. Farkına vardığınız için teşekkürler, sorunu giderecek ve her şeyi yoluna koyacağız.” mesajı gösteriyordu.

image-twitter

Twitter’a ait web sitesi ve mobil uygulama da bu problemden etkilendi. 6:18 BTS civarında başlayan sorun Twitter üzerinden herhangi bir işlem yapmaya çalışan herkese problemler yaşattı.

Web site izleme ve test etme firması olan Apica’nın baş strateji sorumlusu Sven Hammar konu ile ilgili açıklama yaptı:

Dünya genelinde 300 milyondan fazla kullanıcısı olan Twitter’ın böyle kesintiler yaşaması uzun vadede olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Raporlara göre İngiltere’de, İspanya’da, Hollanda’da, Japonya’da, Fransa’da ve ABD’de yaşanan kesinti saatlerce sürdü. Twitter yaşadığı problemi kabul etse de sebep olan şeyi henüz açıklamadı. Ayrıca sorun sadece Twitter’ın hizmet dışı kalmış olması değil, aynı zamanda sorunla başa çıkamamaları da büyük hayal kırıklığı yarattı. Böyle bir hizmet kesintisi durumunda pazarlama ekipleri müşteriler için problemin kaynağını açıklayan bir bilgilendirme yapmalı ve üzerinde çalışıldığına dair müşterileri temin etmelidir.

image-twitter-2