Bitcoin’in Değeri Rekor Kırıyor

Bitcoin’in değeri 2900 doları aşarak rekor kırıyor. Kripto para birimleri Ethereum ve Litecoin’in de değer kazanmasıyla gelişmeye devam ediyor.

Bitcoin’in değeri 6 Haziran 2017’de 2200 doları geçtiği için epey konuşulmuştu. Şimdi iste Bitcoin’in değeri 2600 dolar civarında dolaşıyor. CoinDesk tarafından gece yarısı açıklanan verilere göre Bitcoin’in değeri giderek artıyor.

Bitcoin’in değerinin hızla 3000 doları aşabileceği öngörülüyor çünkü Bitcoin’in değeri 500 doların üstüne çıktığından beri hızla artmaya devam ediyor. Değerdeki artışın büyük bir kısmı nisan ve mayıs aylarında gerçekleşti.

CoinMarketCap’e göre Ethereum ve Litecoin de benzer bir hızla artış göstermeye devam ediyor. Alınan son verilere göre 24 saat içerisinde Ethereum’un değerinde %5lik bir artış ve Litecoin’in değerinde %4lük bir artış gözlemlendi.

Bitcoin’deki artış ülkemizdeki kullanıcıları ne kadar etkiler bilemiyoruz ama Çin’de ve Japonya’daki kullanıcılar durumdan memnun. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Japonya’nın Bitcoin’i resmi ödeme yöntemlerinden biri olarak ilan etmişti. Bitcoin’in yaygın olarak kullanıldığı ülkelerde, özellikle Bitcoin sahipleri değerinin artmasından memnuniyet duyuyor.