DDoS Saldırısı İçin Zararlı Yazılım Satan Genç

Bir genç DDoS saldırıları gerçekleştirmek için kullanılan bir zararlı yazılımı satmakla suçlandı. Gencin sattığı zararlı yazılım sayesinde Amazon, BBC ve Netflix gibi şirketlere DDoS saldırıları gerçekleştirildi.

18 yaşındaki Jack Chappell isimli genç büyük şirketlerin sistemlerine DDoS saldırısı yapmak isteyen bilgisayar korsanlarına sahip olduğu zararlı yazılımı sattığı iddiasıyla suçlandı.

Chappell’in sattığı zararlı yazılım genellikle İngiltere’de bulunan T-Mobile, EE, Vodafone, O2, BBC, BT, Amazon, Netflix, Virgin Media gibi büyük şirketlere DDoS saldırıları yapmak için kullanılıyor.

West Midlands bölge polisinin İsrail polisi, FBI ve Europol siber suçlar birliği ile yaptığı iş birliği sonucunda bahsi geçen zararlı yazılımı satan gencin kimliği belirlendi. Henüz kimliğin nasıl belirlendiği ile ilgili detaylı açıklama yapılmadı.

Chappell yalnızca bilgisayarı kötüye kullanmaktan suçlanmıyor. Aynı zamanda kara para aklama ve siber suçlarda başkalarına yardımcı olmaktan da suçlanıyor.

Ayrıca araştırma sonucunda Chappell’in elde ettiği maddi geliri başka bir Amerikan vatandaşı ile paylaştığı belirlendi. Fakat bu ikinci kişinin adı ve konu ile ilişkisi kamuya açıklanmadı.

Chappell’in suçlamalardan dolayı alacağı ceza henüz açıklanmadı. Gencin alacağı ceza Manchester Magistrates mahkemesinde duyurulacak.

Kaynak: hackread.com