Trump Otellerinin Rezervasyon Sistemi Hacklendi

Trump otelleri tekrar saldırıya uğradı. Otellerin rezervasyon sistemi hacklendi ve müşterilere ait kredi kartı verileri çalındı.

Bilgisayar korsanları müşterilerin kişisel bilgilerini ve kredi kartı detaylarını çalmak için 14 adet Trump Oteline saldırdı. Olay bilgisayar korsanlarının üçüncü parti hizmet veren Sabre Hospitality Solutions’ın rezervasyon sisteminin hacklenmesiyle başladı. Trump otelleri Sabre Hospitality Solutions’tan hizmet aldığı için saldırıdan etkilendi.

Trump Otelleri’nin web sitesinde yayınlanan açıklamaya göre saldırıdan etkilenen Trump mülkleri şunlar: Trump Central Park, Trump Chicago, Trump Doonbeg, Trump Doral, Trump Las Vegas, Trump Panama, Trump Soho, Trump Toronto, Trump Turnberry, Trump Vancouver, Trump Waikiki, Trump DC, Trump Rio De Janeiro ve Albemarle Estate.

image-trump

Yine Trump Otellerinden gelen açıklamaya göre ihlal 10 Ağustos 2016’da gerçekleşti ve bilgisayar korsanları tarafından rezervasyon sistemine son erişim 9 Mart 2017’de gerçekleşti. Trump organizasyonundan gelen açıklama şöyle:

Sabre ile birlikte konuyu çözmek için birlikte çalışıyoruz. Sabre konuyu araştırırken destek almak için önde gelen siber güvenlik firmalarından biriyle anlaştı. Ayrıca yaşanan problem konusunda yasal birimleri ve bankaları da bilgilendirdik.

Şimdiye kadar herhangi bir Trump otelinde kaldıysanız kredi kartı işlemlerinizi sık sık kontrol etmenizi ve şüpheli bir durumda bankanızı bilgilendirmenizi öneririz.