7 Milyon Dolar Değerinde Ethereum Çalındı

İsrailli cryptocurrency sosyal ticaret şirketi olan CoinDash yakın bir zamanda büyük bir güvenlik ihlali yaşadığını açıkladı. Yaşanan saldırının sonucunda ise 7 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) çalındı.

Olay bilgisayar korsanlarının CoinDash’ın web sitesini ihlal etmesiyle ve sonrasında resmi Ethereum adresini sahte bir Ethereum adresiyle değiştirmesiyle başladı. Bilgisayar korsanları sahte adresi ekledikten sonra web sitesinin kullanıcıları sahip oldukları ETH’yi resmi Ethereum adresinden ziyade sahte olana göndermeye başladı.

Şu an itibariyle CoinDash web sitesi sorunu araştırmak için kapatıldı. Şirket sahte adrese ETH gönderen kullanıcılara CTD (certified digital token) vereceğini açıkladı.

CoinDash şirketin daha fazla zarar görmesini önlemek için neler yaptığını açıklayan bir yazı yayınladı:

Token Sale etkinliğimiz sırasında büyük çaplı bir siber saldırıya uğramış olmamız bir talihsizlik. Saldırı sırasında şu anda kim olduğunu bilmediğimiz biri tarafından 7 milyon dolara yakın bir miktar çalındı. CoinDash Token Sale ilk katılımcılarımızdan ve beyaz listedeki katılımcılarımızdan 6.4 milyon doları güvenceye almış durumda. Katkılarınız ve destekleriniz için minnettarız.

Saldırıdan etkilenen kullanıcılarımız için bir telafi planı oluşturduk. Web sitemiz kapandıktan sonra herhangi bir sahte hesaba gönderilen işlemler tarafımızdan telafi edilmeyecektir.

Bu saldırı hem katılımcılarımız hem de firmamız için oldukça zarar vericiydi fakat kesinlikle projemizin sonu değil. Güvenlik ihlalini inceliyoruz ve bulgularımızla sizleri en kısa sürede bilgilendireceğiz.

CoinDash’ın vizyonu, ürünleri ve ekibi yaşamaya devam edecektir. Saldırının zararından kurtulmak için hızlı çalışacağız ve ticaretin geleceğini yaratacağız.

Hatırlatma: Hala saldırı altındayız. Token Sale etkinliği sona erdiği için lütfen hesaplarımıza herhangi bir ETH gönderimi yapmayın.