HBO Hacklendi

Game of Thrones hayranıysanız sizin için şok edici bir haberimiz var: Home Box Office (HBO) veri ihlaline maruz kalmış medya devleri listesine girdi.

HBO olayında bilgisayar korsanları popüler televizyon programı Game of Thrones’un yayınlanmamış gelecek bölümlerini ve senaryolarını sızdırdı.

Hepsi bu değil, saldırıdan sorumlu bilgisayar korsanları HBO’yu önümüzdeki günlerde daha fazla veri sızdırmakla tehdit ediyor. Entertainment Weekly tarafından yayınlanan habere göre saldırıdan sorumlu bilgisayar korsanları HBO sistemlerinden 1.5 terabytelık veri çaldığını iddia ettikleri e-postaları medya organlarına gönderdiler. Yine Entertainment Weekly’nin haberine göre çalınan veriler arasında HBO’nun popüler dizileri Ballers, Room 104 ve Game of Thrones’un bölümleri yer alıyor.

Medya organlarına gönderilen e-posta ise şöyle:

Merhaba insanlar! Siber dünyanın en büyük sızdırması gerçekleşiyor. Peki bunun adı ne? Ah söylemeyi unuttuk. Bunun adı HBO ve Game of Thrones! Sızıntının ilk tanıkları olduğunuz için ve indirme hakkına sahip olduğunuz için çok şanslısınız. Keyfini çıkarın & bu haberi yayın. Kim daha iyi haber yaparsa onunla röportaj yapacağız. HBO düşüyor!

HBO yapılan saldırıyı doğruladı. Fakat Game of Thrones bölümlerinin çalınıp çalınmadığını veya hangi verilerin çalındığını açıklamadı.

Bu saldırının arkasında kimin olduğu ve neden HBO’yu hedef aldıkları bilinmiyor. Eğer haberler doğruysa bilgisayar korsanlarının böylesine büyük bir veriye erişmiş olmaları internet dünyası için yıkıcı olacaktır.