Verizon’un Yeni Ödül Programı Kullanıcıları İzliyor

Verizon firması Verizon Up adı verdiği yeni bir ödül programı başlattı. Verizon Up programında müşteriler faturaları için harcadıkları her $300 karşılığında çeşitli ödüllerde harcayabilecekleri kredi kazanıyor.

Düzenli olarak fatura ödemeye teşvik etmek için yapılan bu ödül programında müşterileri cezbeden birçok ödül bulunuyor. Alınacak bir sonraki cihaz için indirim, aksesuarlarda indirim gibi ödüllere sahip.

Fakat Brandon Robbins’in Twitter’da da belirttiği gibi programa katılan müşteriler Verizon tarafından izleniyor. Bahsi geçen ödül programına katılabilmek için müşterilerin Verizon Selects’e kayıt olması gerekiyor. Verizon Selects’e kayıt olan kullanıcılar verilerinin şirket tarafından izlenmesine izin vermiş oluyor.

Verizon’un müşteri verilerini izlemek ve başkalarıyla paylaşmak için başlattığı ilk program bu değil. Daha önce de ‘Smart Rewards’ adlı bir ödülle kullanıcılarından birçok veriye erişim izni istemişti.

Bu gibi izinleri ödül veya kampanya fırsatı altında isteyen tek şirket Verizon değil. Siz de hizmet aldığınız firmaların bu tarz kampanyalarına/ödüllerine katılmadan önce kabul ettiğiniz kullanım şartlarını dikkatlice okumalısınız.