HBO’ya Bir Tehdit Daha

HBO’ya saldıranlar geri döndü. Bu sefer Game of Thrones oyuncularının kişisel bilgilerini sızdırmakla tehdit ediyorlar.

HBO korsanları oyuncuların bilgilerini sızdırmamak için milyonlarca dolarlık fidye talep ediyor. Eğer istenilen fidye verilmezse verileri sızdıracaklar.

HBO korsanları bu sefer Game of Thrones’un bölümleriyle değil, oyuncularının kişisel bilgileriyle HBO’yu tehdit ediyor. İddia ettiklerine göre oyuncuların e-postaları, telefon numaraları ve Game of Thrones’un senaryoları sızdıracakları veriler arasında yer alıyor.

Kendilerine “Mr.Smith” diyen bir grup bilgisayar korsanı HBO’nun CEO’su Richard Plepler için çektikleri bir videoda çaldıkları verilerin 3.4 GB’lık bir kısmını sızdırdıklarını söylediler. Sızdırılan veriler arasında dizinin ilk dört bölümünün senaryosu, yayınlanmamış beşinci bölümünün senaryosu, mali tablolar, pazarlama stratejileri, anlaşmalar, yönetici şifreleri ve e-postalar gibi önemli bilgiler yer alıyor.

Grubun imzası olan “HBO Falling” ile filigranlanmış verilerin birçoğu ‘gizli’ olarak etiketlendi.

The Guardian’a göre sızdırılan belgeler arasında dizinin yıldızları olan Emilia Clark, Lena Headey ve Peter Dinklage gibi ünlülerin e-posta adresleri ve telefon numaraları da bulunuyor.

Saldırgan grubu yolladıkları 5 dakikalık video mesajında üç gün içerisinde istenen milyon dolarlık fidye ödenmezse daha fazla TV şovu ve e-posta sızdırmakla tehdit ettiler.

Talebimiz açık ve tartışılamaz: Verilerinizi sızdırmayı durdurmak için XXXX dolar istiyoruz – HBO pazar araştırması için 12 milyon ve GOT7 reklamları için 5 milyon dolar harcıyor. Bizi de reklamlarınız için başka bir bütçe gibi düşünün!

FBI hala saldırının arkasında kimin olduğunu araştırıyor fakat henüz kimin yaptığını veya nasıl yaptığını söylemek için çok erken.