HBO’nun Sosyal Medya Hesapları Hacklendi

HBO

Haftalardır gündemi meşgul eden Game of Thrones olayı devam ediyor. Fakat bu sefer HBO ile ilgili haberler Game of Thrones ile alakalı değil.

HBO popüler dizilerinin sızdırılmasıyla gündeme geldikten sonra şimdi de sosyal medya hesaplarının hacklenmesiyle gündemde. HBO’ya ait Facebook ve Twitter hesapları ele geçirildi.

HBO’nun sızdırılan dizilerinden çektikleri yetmemiş gibi, şimdi de kötü niyetli bir bilgisayar korsanı grubu HBO’nun Facebook ve Twitter hesaplarını ele geçirdi. Suudi Arabistan’dan olduğu bilinen ve OurMine olarak adlandırılan bilgisayar korsanı grubu HBO’nun resmi sosyal medya hesaplarından mesajlar yayınlayarak saldırıyı üstlendi.

Merhaba, OurMine burada. Biz sadece sizin güvenliğinizi test ediyoruz. HBO ekibi; lütfen güvenliğinizi arttırmak için bizimle iletişime geçin.

image-HBO

Suudi Arabistan’ın OurMine grubu daha önce birçok ünlü kişiye ait sosyal medya hesaplarını ele geçirmişti. Bu ünlü kişilerin arasında Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, Google’ın CEO’su Sundar Pichai ve Oculus’un CEO’su Brendan Iribe bulunuyor.

Her ne kadar HBO’nun sosyal medya hesaplarına sahip olsalar da OurMine grubu hesaplara fazla zarar vermeden sadece becerilerini gösteriyor gibi duruyor. OurMine grubu ele geçirdiği popüler sosyal medya hesaplarından aynı mesajı yayınlayarak bu sitelerin sahip olduğu güvenlik açıklarını bulmayı teklif ediyor ve bunun için de 5000 dolar para talep ediyorlar.

OurMine grubu HBO’ya ait hesapları ele geçirdikten sonra fazla tutunamadı ve HBO hesaplarını geri almayı başardı. Hesaplar tekrar HBO’nun yönetimine geçtikten sonra bilgisayar korsanlarının paylaştığı mesajlar hesaplardan silindi.