PlayStation’ın Sosyal Medya Hesapları Hacklendi

image

OurMine grubu PlayStation’ın sosyal medya hesaplarını hackledi ve PSN veri tabanının ihlal edildiğini iddia etti. Bahsi geçen saldırı OurMine grubunun HBO’nun sosyal medya hesaplarına saldırmasından birkaç gün sonra gerçekleşti.

OurMine grubu PlayStation’a ait resmi Facebook ve Twitter hesaplarına 20 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilen saldırıyı üstlendi. Bilgisayar korsanlarından oluşan bu grup daha önce de HBO da dahil olmak üzere birçok yüksek profilli şirketin sosyal medya hesaplarına saldırmıştı.

Merhaba, biz OurMine, bir güvenlik grubuyuz. Eğer PlayStation’da çalışıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

PlayStation’ın Brezilya hesabı da ele geçirildi ve benzer mesajlar yayınladı. Yayınlanan mesajlarda #PlayStationLeaks hashtagi kullanıldı. Grup tarafından yapılan açıklamada PlayStation’ın veri tabanının da potansiyel olarak tehlikede olduğu belirtildi.

PlayStation Network veri tabanları sızdırıldı. #DramaAlert’a abone olun.

Bilgisayar korsanı grubuna göre tehlikede olan veri tabanı adlar, e-posta adresleri gibi kullanıcı kayıt bilgilerini içeriyor. Bununla birlikte OurMine grubu ‘biz bir güvenlik grubuyuz’ sözünü tutarak veri tabanını sızdırmayacaklarını belirtti.

Sony saldırıdan kısa bir süre sonra sosyal medya hesaplarının kontrolünü tekrar ele aldı ve bilgisayar korsanları tarafından atılan mesajlar silindi.