Hotmail ve Outlook Hizmet Dışı Kaldı

microsoft

Microsoft’un e-posta servisleri olan Hotmail ve Outlook hizmet dışı kaldı. Avrupa’daki kullanıcılar 12 saatten uzun bir süre e-postalarına erişemedi.

Microsoft’un e-posta hizmetleri Hotmail ve Outlook özellikle İngiltere’de ve Avrupa’daki kullanıcıları etkileyen 12 saatlik bir aksaklık yaşadı. DownDetector.com’a göre kullanıcılar 18 Eylül sabah saatlerinden itibaren e-postalarına erişemediğini bildirdi.

Durumdan şikayetçi olan kullanıcıların bazıları e-posta alabildiklerini fakat e-posta gönderemediklerini söyledi. Birçoğunun gönderilecek e-postaları taslaklar klasöründe kalıyordu. Durumdan en çok İngiltere ve Avrupa ülkeleri etkilendi.

Teknoloji devi Microsoft bağlantı problemleri yaşadığı açıklayarak kesintiyi doğruladı.

Altyapımızdaki bir aksaklık dolayısıyla genel hizmet kalitemiz bozuntuya uğradı. Hizmetlerin tekrar kullanılabilmesi için gelen ve giden istekleri başka bir altyapıya yönlendirdik. Aynı zamanda e-posta gönderemediğini belirten kullanıcıların sorununu araştırıyoruz.

Daha sonra Microsoft tarafından yapılan güncellemede de şu açıklama yapıldı:

Etkilenen altyapımızı dengelemek için gerekli çalışmalara başladık ve e-posta gönderemediğini söyleyen kullanıcılarımıza yardımcı olabilmek için iletilen e-postaları izlemeye başladık.

Microsoft’un altyapısıyla ilgili yaşadığı bu problem pazartesi sabahı tamamen çözüldü ve hizmetler tekrar kullanılabilir hale geldi.

Tabi e-posta kullanıcıları için bu düzeltme süresi oldukça uzundu ve memnuniyetsizliklerini Twitter üzerinden göstermekte hiç çekinmediler: