Türkiye’de Özel Bir Hastane Hacklendi

hastane-3

Türkiye’de, İstanbul Anadolu yakasının en önemli hastanelerinden biri bilgisayar korsanlarının kurbanı oldu.

Dünya üzerinde birçok kurum ve kuruluşa siber saldırılar düzenleyen bilgisayar korsanları bu defa Türkiye’deki bir özel hastaneyi hedef aldı.

Bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrayan hastanenin müşterilerine küfür içerikli mesajlar gönderildi. Birçok alanda hizmet veren özel hastane henüz saldırıya karşılık bir adım atmadı. Hastalara atılan küfürlü mesajlar için üzgün olduğunu belirten hastane, kendi sitesi üzerinden şu açıklamayı yaptı:

Gece saatlerinde kaynağını halen araştırmakta olduğumuz ve yasal merciilere konu ile başvurduğumuz alçak bir SMS mesajı ile hastanelerimiz karalanmaktadır. Hastanelerimize yönelik bu siber saldırıyı kınar, sizlerden özür dileriz.

image1

Bilgisayar korsanları tarafından hastalara gönderilen mesaj aşağıdaki gibi:

image2

Bilgisayar korsanlarının saldırdıkları sektörlerin ve kurumların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu gibi siber saldırıların önüne geçmek için ne yazık ki yeterli önlemler alınamıyor. Kurum ve kuruluşların yapması gereken şey profesyonel firmalardan siber güvenlik hizmetlerine başvurmak. Hem siber güvenliklerini hem de çalışanlarının konu ile ilgili bilgisini arttırmaları gerekiyor.

Siber güvenlik hizmetlerimiz ve eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizden bize ulaşabilirsiniz.