Google’a DDoS Saldırısı Yapan Saldırgan Tutuklandı

hacker

Google ve Skype’a DDoS saldırısı gerçekleştiren ve internet üzerinden zararlı yazılım satan İngiliz bilgisayar korsanı tutuklandı. Bahsi geçen bilgisayar korsanı 750’den fazla kullanıcı adı/şifre çalmakta dahil olmak üzere 11 farklı suçlamayla yargılanacak.

21 yaşındaki İngiliz bilgisayar korsanı Google, Skype ve Pokemon’a DDoS saldırısı yaptığı ve internet üzerinden zararlı yazılım sattığı iddiasıyla İngiliz yetkililer tarafından tutuklandı. Liverpool kökenli Alex Bessel’in Birmingham’daki bir mahkemede 30 Ekim’de görülen davada tutuklandığı bildirildi.

Bahsi geçen bilgisayar korsanının Eylül ayında fark edilip, yakalandığı bildirildi. Yakalandığında 9000’den fazla botnetten oluşan bir ordu kullanmakla suçlanmıştı. Ünlü Mirai botnet’inden sonra birçok bilgisayar korsanı farklı kurum ve kuruluşlara saldırmak için internete bağlı IoT cihazlarını kullanmayı tercih ediyor.

Bessel’in Google, Skype veya Pokemon’a hangi zaman aralığında DDoS saldırısı yaptığı bilinmiyor. Ayrıca gerçekleştirdiği DDoS saldırılarının şirketlere zarar verip vermediği ile ilgili bir bilgi de mevcut değil.

Bütün bunların yanında bir de Bessel’e ait bir web sitesi bulundu. Bu web sitesi üzerinden insanlara çeşitli ürünler sattığı belirlendi. İngiliz yetkililere göre bahsi geçen bilgisayar korsanı satmak üzere bir zararlı yazılım da geliştirdi. Bessel’in geliştirdiği zararlı yazılımı satın alıp, kullanan başka bilgisayar korsanları da olduğu düşünülüyor. İngiliz yetkililer tarafından Bessel’in geliştirdiği zararlı yazılımın ismi açıklanmadı.

Bessel’in sahip olduğu web sitesinden ticaret yaparak yaklaşık 700.000 dolar para kazandığına inanılıyor.