Forever 21 Hacklendi

forever

Forever 21, müşterilerini bazı mağazalardaki veri ihlali konusunda uyardı.

Bilgisayar korsanlarının son kurbanlarından biri bir kıyafet markası oldu.

Amerikan giyim perakendecisi Forever 21 Salı günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Şirketimiz kim olduğu bilinmeyen bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradı. Yaşanan veri ihlalinde müşterilerin kart verilerine yetkisiz erişim sağlandığı tespit edildi.

57 ülkede 815 mağazasıyla faaliyette olan Los Angeles merkezli şirket, hangi mağazalarının etkilendiğini açıklamadı fakat bu yılın Mart ve Ekim ayları arasında alışveriş yapan müşterilerin dikkatli olmasını belirtti.

Forever 21 yaşadığı bu saldırıyı üçüncü parti bir izleme servisinden gelen rapor ile öğrendi. Firmanın 2015 yılından beri PoS (point-of-sale) sistemlerindeki güvenliği arttırmaya çalıştığı biliniyordu. Güvenliğini arttırmaya çalıştığı bazı PoS makinelerinin savunmasızlığı sayesinde bilgisayar korsanları müşterilerin kart verilerine yetkisiz erişim sağlayabildi.

Bahsi geçen veri ihlali hala incelenmekte ve araştırılmakta olduğu için olaydan etkilenen müşterilerin sayısı da dahil olmak üzere hiçbir bilgi kamuya duyurulmuyor.

Firma konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Forever 21 yaşanan veri ihlalini öğrendikten hemen sonra bir soruşturma başlattı ve önde gelen güvenlik firmalarından biri ile birlikte çalışmaya başladı. Bu olayın yarattığı veya yaratacağı herhangi bir problemden dolayı üzüntü duyuyoruz ve özür diliyoruz. Konu üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.

Forever 21 müşterilerinin kart hareketlerini izlemeleri ve şüpheli bir harcama durumunda bankalarıyla iletişime geçmeleri önerilir.