NiceHash Hacklendi

bitcoin

NiceHash hacklendi: 67 milyon dolar çalındı.

Bir kripto madenciliği pazarı olan NiceHash siber saldırıya uğradığını açıkladı. Saldırının sonucunda bilgisayar korsanları bilinmeyen miktarda para çaldı ve tüm Bitcoin cüzdanını boşalttı.

Çarşamba günü yayınlanan resmi bir bildiride şu açıklama yapıldı:

Ne yazık ki Nicehash web sitesinin güvenliği ihlal edildi. Şu anda olayı araştırıyoruz ve web sitesindeki tüm işlemleri 24 saatliğine durduruyoruz. En önemli konu ise NiceHash Bitcoin cüzdanının tamamı çalındı. Çalınan Bitcoin miktarını doğrulamak için çalışıyoruz. Yaşadığımız bu saldırı oldukça endişe verici bir olay ve önümüzdeki günlerde bunun düzeltilmesi için çok çalışıyoruz. Kendi soruşturmamızın yanı sıra olayı ilgili makamlara bildirdik ve onlarla iş birliği yapıyoruz.

Çarşamba günü NiceHash müşterilerine sunucularının kapalı olduğunu ve ekibin düzeltmeler için çalıştığını bildiren iki tweet gönderdi. Daha sonra 7 Aralık Perşembe günü sabah 08:29’da sunucularının ihlal edildiğini açıkladı.

Reddit’teki bir NiceHash kullanıcısının paylaşımına göre bilgisayar korsanlarının çaldığı Bitcoin miktarı 4736 Bitcoin. Yani yaklaşık olarak 66,503,659.12 dolar çalındı. Eğer iddia edilen bu rakam doğruysa NiceHash büyük bir darbe almış olacak.

image

NiceHash tarafından yapılacak açıklamalar bekleniyor. Herhangi bir gelişme durumunda sizleri haberdar edeceğiz.