1.8 Milyon Dolar Değerinde Ethereum Çalan Adam Yakalandı

ethereum

1.8 milyon dolar değerinde Ethereum çalmak için arkadaşını kaçıran adam yakalandı.

Bildiğiniz gibi kripto para birimlerinin değeri gün geçtikçe artıyor ve bu yüzden bilgisayar korsanlarının birincil hedefi kripto para birimleri oldu. Bilgisayar korsanları kripto para birimleri üzerinden para kazanmak için dijital yollara başvururken siber saldırılar hakkında fikri olmayan kişiler fiziksel olarak kişilere zarar verme yolunu seçiyor.

Manhattan Bölge Avukatlık Bürosu’na göre ikametgâhı New York’ta bulunan bir kişi 1.8 milyon dolar değerindeki Ethereum’u çalmak için arkadaşını kaçırdı.

Her şey 4 Kasım’da 35 yaşındaki Louis Meza’nın bir arkadaşıyla kendi evinde buluşmasıyla başladı. Daha sonra Meza arkadaşının evine geri gidebilmesi için ona bir araç çağırdı. Kimliği açıklanmayan arkadaş bindiği aracın kendisini evine götüreceğini düşünüyordu fakat aracın şoförü kendisine bir silah doğrulttu ve Ethereum cüzdanının 24 kelimelik gizli parolasını istedi.

Aynı zamanda aracın şoförü bahsi geçen kişiden evinin anahtarlarını, cep telefonunu ve cüzdanını teslim etmesini de istedi. Bahsi geçen kişinin kaçırılmasından bir gün sonra Meza’nın hesabında 1.8 milyon dolarlık para ortaya çıktı. DA’nin yayınladığı resmi bildiri şöyle:

Çevreden toplanan kamera görüntülerine göre Meza mağdurlardan çaldığı ev anahtarlarını kullanarak onların evlerine giriyor ve dijital cüzdan içerdiğine inanılan bir kutuyla dairelerden ayrılıyor. Ek kayıtlara göre dijital cüzdanı çaldıktan çok kısa bir süre sonra davalı kişinin kişisel banka hesabında 1.8 milyon dolar ortaya çıktı.

image

Meza tutuklandı ancak davaya çıkmayı reddetti. Silah zoruyla kişilerin eşyalarını talep eden şoför ise hala aranıyor.