Facebook, Instagram ve Netflix’te Hizmet Kesintisi

news

İnternet devleri Facebook, Instagram ve Netflix aynı zamanda hizmet kesintisi yaşadı. Kullanıcılar yaşadıkları problemi Twitter üzerinden paylaştılar.

Facebook

Sosyal medya devi Facebook yaşadığı hizmet kesintisinde kullanıcılara şu mesajı gösterdi:

Facebook yakın bir zamanda düzelecek. Şu anda (25 Ocak, 2018, 1:20 PM ET) yaşadığımız kesinti için gerekli işlemler yapılıyor. Birkaç dakika içerisinde tekrar deneyebilirsiniz. Bu mesajı neden gördüğünüz hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın. Facebook’u iyileştirirken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.

Facebook’a göre yaşadıkları hizmet kesintisinin veri tabanlarında yapılan iyileştirmelerden kaynaklanıyordu. Bu iyileştirmeler kullanıcıların hesaplarını etkilemiyor fakat geçici bir süre hesaplara erişim sağlanamıyor.

image

DownDetector’e göre Avrupa, Amerika, Hindistan, Pakistan ve Güney Amerika’daki kullanıcılar bu hizmet kesintisinden etkilendi.

image

Instagram

Instagram da Facebook gibi bir hizmet kesintisi yaşadı. Instagram kullanıcıları bir süre boyunca uygulamayı kullanamadılar. Hem başkalarının paylaştıklarını göremediler hem de yeni fotoğraf paylaşamadılar. Instagram tarafından bir açıklama yapılmadı.

image

Netflix

Bir yayın devi olan Netflix benzer bir hizmet kesintisi yaşadı. Özellikle Avrupa’daki kullanıcıları etkileyen hizmet kesintisi, ABD ve Meksika’da da yer yer yaşandı.

image

Netflix’i kullanmak isteyen kullanıcılar bir hata mesajıyla karşılaşıyordu.

image

Bu hata mesajıyla karşılaşanlar Netflix’in anasayfasına gitmek için butona tıkladıklarında ise şu sayfayı görüntülüyordu:

image