Spotify’ın İlk Donanımı

Popüler müzik platformu olan Spotify ilk donanımını piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Bu donanım piyasaya sürülürse arabanızın yeni müzik çaları olabilir.

header

Geçtiğimiz günlerde Spotify tarafından yapılan açıklamaya göre 24 Nisan’da Spotify büyük bir haber paylaşacak. Henüz bu büyük haberin bahsi geçen donanım olup olmadığı tam olarak bilinmiyor ancak bazı ipuçlarına göre Spotify’ın bu donanımı yakın bir zamanda kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bu donanım sayesinde özellikle araç içerisindeki sürücüler Spotify’ı sesli komutlarla kontrol edebilecek.

Bu yılın Şubat ayında birkaç Spotify müşterisi uygulama içerisindeyken $12.99’luk abonelik paketine ek olarak bir cihaz teklifi aldıklarını bildirdi. Eğer kullanıcılar 12 aylık taahhüt verirse bu fiyata hem Spotify’ın müzik hizmeti hem de cihaz dahil olacak.

Spotify’a konu hakkında soru yöneltildiğinde Spotify yorum yapmayacağını belirtti.

Başka bir kullanıcıya göre Spotify kullanıcılara $14.99’luk bir fiyatla teklif yaptı ve bu donanımı Amazon Alexa’ya destek verecek bir donanım olarak tanıtıldı. Bazı kullanıcılara göre ise Spotify’ın bu donanımının kendine özel 4G mobil bağlantısı bulunuyor yani akıllı telefonlardan bağımsız çalışabilecek.

Görüldüğü üzere Spotify’ın henüz tanıtılmamış donanımı için birçok farklı yorum bulunuyor. Ancak Şubat ayında ortaya çıkan bu dedikoduların devamı gelmedi.

image

Spotify donanımının yakın bir zamanda tanıtılacağını düşündüren iki önemli nokta var. Bunlardan ilki Spotify tarafından yayınlanan iş teklifleri. Spotify bir süredir donanım konusunda uzman çalışanlar arıyor. İkinci nokta ise Spotify’ın Apple’ın çıkardığı HomePod ile rekabet etmek istemesi.

Bahsettiğimiz bu donanım yakın bir zamanda tanıtılır mı bilmiyoruz ancak eğer hakkındaki dedikodular doğruysa kullanıcıların çok seveceği bir donanım olacağı kesin. Donanımın tanıtılıp tanıtılmayacağını görmek için 24 Nisanı bekliyoruz.