Sucuri’ye DDoS Saldırısı

Bir web güvenlik firması olan Sucuri büyük bir DDoS saldırısına maruz kaldı.

header

Firmalara yapılan DDoS saldırılarının sayısı ve boyutu gün geçtikçe artıyor. Bu olayda ise bir güvenlik firması olan Sucuri ve Sucuri’nin bütün müşterileri büyük bir DDoS saldırısından etkilendi.

California merkezli bir web güvenlik firması olan Sucuri büyük bir DDoS (Distributed Denial-of-Service) saldırısına maruz kaldı ve bu saldırı yüzünden Avrupa’da ve Amerika’da hizmet kesintileri yaşandı.

Bahsi geçen saldırılar 12 Nisan 2018’de gerçekleştirildi. Saldırıyı fark eden firma DDoS saldırıları konusunda uzman bir firmayla iletişime geçti ve saldırıyı hafifletmeye çalıştı.

Sucuri firmasının sözcüsü şu açıklamayı yaptı:

Saldırının boyutu çok büyüktü, bu sebeple birçok hizmetimizde kesinti veya gecikme yaşadık. Kesinti yaşanmayan bölgelerde ise gecikmeler ve paket kayıpları yaşandı.

Yapılan açıklamanın yanı sıra firmanın durum sayfasında kullanıcılar sürekli bilgilendirildi. Web sayfasında yaptıkları açıklamada saldırının çok büyük olduğu ve düzeltmenin normalden daha uzun süreceği belirtildi.

Bahsi geçen DDoS saldırısının boyutu henüz açıklanmadı ancak büyük bir hizmet kesintisi yarattığı için saldırının da büyük olduğu tahmin ediliyor. Bu saldırıyla ilgili daha fazla bilgi için firmadan detaylı açıklama bekleniyor.