CIA Direktörünü Hackleyen Genç Yakalandı

CIA direktörünü hacklemeyi başaran İngiliz öğrenci yakalandı ve 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

header

Birçok yüksek profilli Amerikan hükümeti çalışanının çevrimiçi hesaplarını hacklemeyi başaran İngiliz genç yakalandı ve cuma günü çıktığı mahkemede 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

18 yaşındaki Kane Gamble birçok hükümet çalışanının e-postalarını hackledi. Hacklenen kişiler arasında eski CIA direktörü John Brennan, eski istihbarat direktörü James Clapper, eski FBI başkan yardımcısı Mark Giuliano ve daha birçok kıdemli FBI yetkilileri bulunuyor. Kane Gamble bu kişilerin hepsini ailesiyle birlikte yaşadığı evinden hacklemeyi başardı.,

gamble

Gamble bu saldırıları gerçekleştirdiğinde sadece 15 yaşındaydı. İnternet üzerinde kullandığı ‘Cracka’ takma adıyla tanınan Gamble’ın, kendilerini Crackas With Attitude (CWA) olarak adlandıran bir grubun kurucusu olduğuna inanılıyor.

Bahsi geçen genç 2016 yılının şubat ayında yakalandı ve “yetkisiz erişim sağlama”, “bilgisayar materyallerinin kötüye kullanılması” gibi 8 farklı suçlamayla suçlandı.

BBC’nin haberine göre geçtiğimiz Cuma günü Londra’daki Old Bailey merkez ceza mahkemesine çıkan Gamble daha önce verilen hapis cezasının ertelenmesinin ardından 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve 2 yıl boyunca gençlik gözaltı merkezinde görev yapmasına karar verildi.

Gamble yaptığı savunmada naif olduğu ve kimseye zarar vermek istemediğini belirtti.