Americas Cardroom’a DDoS Saldırısı

Bir poker sitesi olan Americas Cardroom’a DDoS saldırısı gerçekleştirildi. Saldırı yüzünden poker turnuvaları kesintiye uğradı.

header

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında popüler bir poker sitesi olan American Cardroom (ACR) ve o sitenin Winning Poker Network’ü (WPN) büyük bir DDoS saldırısına maruz kaldı. Kim olduğu bilinmeyen bilgisayar korsanları saldırıyı durdurmak için şirketten fidye talep etti.

Şimdi Eylül ayında yaşanan bu saldırı tekrar gerçekleşti. 24 Nisan 2018’de ACR’ye karşı bir dizi kesintisiz DDoS saldırısı başladı ve 1 Mayıs’a kadar devam etti. Başlangıçta ACR tarafından atılan bir tweette web sitesinin Salı günü sabah 7-10 arası bakımda olacağı belirtildi. Ancak kısa bir süre sonra atılan başka bit tweette ACR’nin DDoS saldırısına maruz kaldığı söylendi. Hatta bu saldırı yüzünden turnuvalar da iptal edildi.

ACR tarafından atılan ve saldırıyı haber veren tweetten sonra turnuvada yer alan birçok kullanıcı öfkelendi ve para iadesi talep etti. Hatta bazı kullanıcılar DDoS saldırısının bir yalan olduğunu bile iddia etti. Bütün bu iddialara rağmen ACR’den gelen yeni bir tweet tüm duraklatılan turnuvaların iptal edildiğini ve oyunculara para iadesi yapılacağını açıkladı.

tweet1

Aynı gün saldırılarda şirketin hizmetlerini kesintiye uğratmayan bir duraksama yaşandı. Ancak 26 Nisan’da ACR yeniden DDoS saldırısına maruz kaldı ve turnuvaları bir kez daha duraklatıp, sonra iptal etti.

27 Nisan’da ACR tarafından atılan başka bir tweet ile kullanıcılardan “büyük DDoS saldırısının sebep olduğu rahatsızlıktan” dolayı özür dilendi ve bütün oyunlar askıya alındı.

ACR’nin yaşadığı büyük çaplı DDoS saldırıları tüm oyuncular için düzenlenen “Million Dollar Sundays” turnuvasının iptal olmasına neden oldu.