Shopin Hacklendi!

Yaşanan saldırıda 10 milyon doların üzerinde para çalındı.

header

Blockchain üzerine inşa edilen dünyanın ilk bağımsız alışveriş profili olan Shopin, bugün yaptığı resmi açıklamada siber saldırıya uğradığını belirtti. Yaşanan bu saldırı sonucunda en az 10 milyon dolar değerinde Ethereum, Level Up, Orbs ve Shopin tokenları çalındı.

Resmi basın açıklamasına göre yaşanan siber saldırı 1 Haziran 2018’de gerçekleşti ve çalınan şeyler arasında 61 milyon Shopin jetonu da bulunuyordu. Bahsi geçen saldırıda yalnızca Japonya’daki kullanıcıları etkiledi ve Japonya’daki kullanıcıların maddi kayıp yaşamasına yol açtı. Shopin’in CEO’su ve CoFounder’ı olan Eran Eyal şu açıklamayı yaptı:

Yaşanan bu saldırıdan dolayı üzüntü duyuyoruz ve etkilenen Shopin kullanıcılarından özür diliyoruz. Tokenların saklandığı cüzdanların siber saldırılara karşı savunmasız olduğunu yakın bir zamanda öğrendik. Olayı araştırmak için tüm gerekli önlemleri aldık ve siber saldırıyı gerçekleştirenleri bulabilmek için yetkililerle iletişime geçtik.

Şirketin saldırıdan hemen sonra Japonya’daki kolluk kuvvetleriyle iletişime geçti ve saldırıyı derinlemesine araştırabilmek için bünyesine cryptocurrency uzmanları aldı.

Saldırının gerçekleşmesinden sorumlu olsak da olmasak da etkilenen üyelerimize yardım etmek için elimizden geleni yapacağız. Sponsorlarımız ve katılımcılarımızla birlikte çeşitli çözümler üzerinde çalışıyoruz. Her adımımızda sizi bilgilendireceğiz.